Solid Nesvady predajňa

Radi Vás privítame na Novozámockej 1 v Nesvadoch

nájdete nás na hlavnej ceste z Nových Zámkov do Kolárova oproti katolíckemu kostolu

Nechajte sa navigovať: GPS 47.925601, 18.118406

Písal sa rok 1996 keď sa rodák z Nesvad - Pavol Kováč rozhodol opustiť pokojné civilné zamestnanie a realizovať svoj podnikateľský nápad: otvoriť si v dedine predajňu použitých odevov "second hand". Útočiskom sa mu stala schátraná obecná budova, ktorá kedysi davno slúžila ako policajná stanica.

K second hand-u sa ihneď pridala drogéria aj farby - laky. "Second" po roku zakapal, ale drogéria  a farby sa ujali, a keďže aj napriek malej predajnej ploche ponúkal omnoho viac ako iné, často väčšie obchody, nakupovali v ňom nielen ľudia z dediny, ale postupne prichádzali z rôznych kútov bývalého Uhorska.

Výnosy z predaja neslúžili len na obživu majiteľových piatich detí a rodín zamestnancov. História obchodu je úzko spätá so založením mládežníckej organizácie YMCA na Slovensku a aktívnej pomoci ľudom, ktorí to potrebujú vrátane miestnej rómskej komunity.

Predaj drogérie sa postupne pretransformoval na veľkoobchod so zameraním na stavebnú a bazénovú chémiu, farby-laky a príslušenstvo. Keďže majiteľov obchodný duch stále žije, predajňa Solid Vás dokáže prekvapiť sortimentom, ktorý by ste nečakali, ale už dlho hľadáte.

História